מה זה סטיילינג גוף?

כיצד כלי זה יכול לשמש עבורנו כלי ממנף בבואנו לשפר תדמית אישית?

מבנה גוף

כולנו נולדנו עם מבנה גוף ושלד מסוימים ולא תמיד נשלים עם מה שקיבלנו ונרצה לבצע בגופנו שינויים. לא מדובר בגוף שמן או רזה אלא מדובר בצורת מבנה שלד. לרובנו קיימת אסימטריה בגוף בכל מה שמופיע בגופנו בזוג: ידיים, עיניים, רגליים, כתפיים, אוזניים, שדיים ונדיר שנמצא סימטריה מושלמת. יש מי שגופן מתאפיין בכתפיים רחבות מידיי עם אגן צר מידיי ואו ההפך. יש מי שבגופן מותן מחוקה, אגן רחב וכתפיים צרות ועוד חלוקות כאלה ואחרות.

 

צורת מבנה גוף ושלד הם נתונים עובדתיים קבועים

טרנדים בתחום האופנה באים והולכים ושוב חוזרים, מבנה גוף נשאר קבוע. כדי שלא נמצא את עצמינו במקום של 'קורבן אופנה' וכדי שנוכל להתמיר כל מראה למראה אינדיבידואלי ייחודי שהוא בעל עוצמה ונוכחות עם אמירה אישית כדאי שנהיה קצת 'ארכיטקטיות' ונכיר את צורות מבני הגוף השונים כדי שנדע לאבחן לאיזה מבנה גוף אנחנו משויכות ואיך בעזרת כלי הסטיילינג נוכל לבצע תיקון בלבוש לקבלת מראה הרמוני, פרופורציונלי ייחודי, בעל סגנון אישי וכזה שמחמיא לנו.

פרופורציות

עקרונות יסוד שצריכים להוביל אותנו בתחום 'תורת הסטיילינג' זו ההבנה, שעין ביולוגית לא יורדת לפרטים ומה שהיא קולטת זה רק פרופורציות. אם העין תקלוט פרופורציות נכונות התגובה- תהיה חיובית. אם מה שהעין תקלוט זה דיספרופורציה התגובה- תהיה שלילית. זו כל תורת הסטיילינג ברגל אחת.

 

פרופורציות גוף

פרופורציות גוף

חלק עליון

קיימת חלוקה מקובלת של פרופורציות גוף הנחשבות לנכונות והמתחלקים ל 1/3 ול 2/3   אצל נשים וגברים.

גם אצל נשים וגם אצל גברים. כשהחלוקה מתייחסת לשליש העליון של פלג גופנו שהוא: מקו המותן עד מעלה הראש. חלק עליון זה של גופנו עונה לשם "טורסו".

חלק תחתון

חלק הגוף התחתון: מקו המותן ועד כף הרגל יהיה בחלוקה של יחס של 2/3 מאורך כל הגוף.

 

תיקון בלבוש

התיקונים בלבוש ייעשו ביחס למבנה אחד הנחשב למבנה גוף אידיאלי נשי. צורת מבנה גוף בו רוחב הכתפיים = לרוחב האגן עם מותן צרה וחזה בולט. מבנה גוף זה נקרא מבנה בצורת X לקבלת מראה פרופורציונלי אשר ימזער את חוסר השלמות וישווה לגוף מראה הולם וסימטרי.

את התאמת הלבוש והתיקון בלבוש נעשה בעמידה, תוך אבחון לאיזה צורת מבנה גוף אנחנו משויכות ומנקודת המוצא הזו נצא לשאר התיקונים בעזרת אקססוריז שנבחר להגביה או לקצר בעזרת חגורה מתאימה, שרשרת, נעל מתאימה עגולה או מרובעת וכל חלקי הבגדים שנבחר, חצאיות בגובה מתאים, מקטורנים, קרדיגנים, שמלות, כל אלה ישרתו אותנו בבואנו ליצור מראה מכבד ומרשים וכזה שמגיע בהלימה עם 'הפרסונה' שאנחנו ועם התדמית האישית שלנו.

 

שינוי תדמיתי משפר ביטחון והרגשה

שינוי תדמית חיצונית יגרום לשינוי פנימי מהותי בהרגשה, ובביטחון העצמי שלנו וזה מה שיוקרן החוצה יועבר לעומד מולנו. לשינוי שכזה במראה החיצוני השפעה חיובית מידית על תחושת הביטחון העצמי, על ההרגשה האישית הפנימית, על מצב הרוח ועל התדמית האישית. בדרך זו יועברו גם המסרים שלנו לעומד מולנו בצורה חיובית.

 

6 מבני צורות גוף אצל נשים

6 מבני גוף עיקריים לנשים

בראיה גסה ניתן לאבחן 6 מבני צורות גוף שונים אצל נשים.

1.     מבנה גוף אידיאלי בצורת X . ביחס למודל גוף זה נעשה את כל התיקונים. מאופיין ברוחב כתפיים = לרוחב אגן בעל מותן צרה וחזה בולט. צורת מבנה גוף פרופורציונלי שלא נדרש תיקון בלבוש כל בגד יתאים.

2.     מבנה גוף בצורת H מבנה צורת גוף בו רוחב הכתפיים = לרוחב הירכיים, מותן מחוקה ומאונכת, בטן וחזה שטוחים. דורש תיקון בלבוש.

3.     מבנה גוף בצורת O מבנה גוף מלא ועגול רוחב האגן = לרוחב הכתפיים, מותן רחבה ומחוקה, בטן בולטת, כתפיים רפויות מראה עבה עם עודף משקל. דורש תיקון בלבוש.

4.     מבנה גוף בצורת V כתפיים רחבות במיוחד, חזה שופע, מותן ואגן צרים, דורש תיקון בלבוש.

5.     מבנה גוף בצורת Y מבנה צורת גוף רזה ואתלטי כמו של ספורטאיות צעירות כשכתפיים רחבות יחסית לגוף, גוף נערי, מותן ואגן צרים וחזה שטוח. דורש תיקון בלבוש.

6.     מבנה גוף בצורת A מבנה בצורת אגס כתפיים צרות ואגן הים התיכון רחב, עם 'פולקאעס טוכאעס' עבים. דורש תיקון בלבוש.

לסיכום

אחרי שקיבלנו טעימה קטנה מתורת הסטיילינג ואחרי שהבנו שגם עם מה שיש אפשר לנצח ושאין צורך לפנות לאף מנתח פלסטי כדי שישפצר לנו את מבנה הגוף ושניתן בעזרת מספר כלים מובנים ו'טיפים טריקים' בלבוש לקבל מראה מרשים והולם כזה שגם יעשה לנו שירות טוב בכל מצב אליו בו נרצה לייצג ולמתג את עצמינו. דרך העברת מסרים בצורה נכונה וחיובית. קצת מודעות אישית והדרך לחיים בהרמוניה סלולה לפנינו.

 

בחתימה אישית

חלי בן דוד יועצת תדמית אישת

חלי בן דויד

יועצת תדמית אישית.