ביטחון עצמי ודימוי עצמי

ביטחון עצמי

 הבסיס עליו נבנה הדימוי העצמי. זו אותה תחושה אישית המלווה אותנו עם סך כל המחשבות, הרגשות והאמונה ביכולת שלנו לפעול ולהשיג מה שהגדרנו לעצמנו מול סיטואציות כאלה ואחרות, ממקום של ידיעה ואמת פנימית והמקום הזה של מידת החוסן שלנו מול מצבי קושי ומול אתגרים.

איך בונים ואיך מטפחים ביטחון עצמי גבוה?

מחשבות

 מחשבות חיוביות לגבי כל נקודות קושי והפיכתן לאתגר כשהחשיבה שלי תהיה אני יכול/ה! אני אנסה בכל מקרה.

רגשות

 להחליט ולהרגיש עם עצמי שאני יכולה ומסוגל/ת לאותו אתגר!

פעולות מלוות באמונה

 אני פועל/ת ועושה את כל מה שאני צריכה לעשות כדי  שמה שהגדרתי לעצמי שצריך לקרות יקרה והמטרות והיעדים שהצבתי לעצמי יתממשו ואני מאמינה שזה מה שבסוף גם יקרה, גם אם ייקח יותר זמן וגם אם יהיו עיכובים בדרך.

תוצאות

 בסוף התהליך שהגדרתי, תכננתי והצבתי לעצמי אני אגיע ליעדים שהגדרתי לעצמי ולתוצאות שרציתי להגיע אליהם!

עיכוב

 זו רק עוד מהמורה קטנה בדרך להשגת המטרות והיעדים.

דימוי עצמי

הדרך בה אני חווה ותופסת את עצמי בצורה חיובית או שלילית בכל קשת הפרמטרים. פרסונלי, התנהגותי, רגשי, אינטלקטואלי, שכלי, פיזי, נפשי, בריאותי, מראה חיצוני, זוגי, הורי, דרך כל קשת הרגשות אותם אני מרגיש/ה וחווה וביחס למה שנתפס בעיני כאידיאלי ונכון.

דימוי עצמי נמוך/שלילי

תפיסה שלילית וגישה שלילית מחמירה שלי בשפיטה שלי את עצמי בכל קשת הפרמטרים וביחס למה שנתפס בעיני כאידיאלי ונכון מלווה בתחושת כישלון הגורמת לחוסר ביטחון תמידי, ביקורת עצמית שלילית ומצבי שיפוטיות יתר עם מתן פרשנות אישית בגישה שלילית מול התמודדויות במקומות בהם ישנן נקודות קושי ממקום של ראיית האני העצמי כלא יוצלח/ית, נכשל, מיואש וחסר אונים.

דימוי עצמי גבוה/חיובי

תפיסת מציאות חיובית וריאלית וגישה אישית חיובית שלי כלפי עצמי בכל קשת הפרמטרים ממקום של השלמה וראיה אובייקטיבית את מי שאני עם היכולת לרצות להיות בשיפור מתמיד למקום ריאלי גם אם לא תמיד אידיאלי, תוך הבנת הפער בין מה שאני מצפה למה שאני יכולה להשיג וראייתו כזניח ומינורי עם מתן פרשנות אישית בגישה חיובית להתמודדות עם נקודות קושי וראייתם כאתגר שרק יכול להניע אותי לפעולות יזומות נוספות שבסוף כן ימנפו אותי למקום גבוה יותר.

בחתימה אישית

חלי בן דוד יועצת תדמית אישת

חלי בן דויד

יועצת תדמית אישית.